تبلیغات
مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دهلران - پیوند ساعد دست یک فرد که توسط کروکودیل بریده شده بود به جای اول خود
مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دهلران
هر فوریت یک زندگی...
"و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا":هر کس نفسی را حیات بخشد(از مرگ نجات دهد)مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است."قران کریم سوره مائده آیه 32"

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389وقتی برای اولین بار به عکس فوق نگاه کنید مطمئن می شوید که این از تکنیک های فتوشاپ می باشد .  اما متاسفانه  این عکس واقعی است و دستی که در دهان کروکودیل نیل قرار گرفته است دست دکتر چانگ پو – یو  دامپزشک باغ وحش شائوشان ( Shaoshan )  چین می باشد .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  در سال ۲۰۰۷ در باغ وحش شائوشان ( Shaoshan )  ، دکتر  چانگ مشغول مداوای کروکودیلی بود که

 به مدت یک ماه از بیماری رنج می برد . برای آنکه دکتر چانک بتواند بدون خطر به مداوای کروکودیل بیمار بپردازد به او مقدار داروی بیهوش کننده تزریق نموده بود اما چانک متوجه نبود که  مقدار دارو کافی نبوده و هنوز بیهوشی کامل حاصل نگشته است  هنگامی که  او در حال خارج کردن آمپول آرامبخش از دهان این کروکودیل تربیت نشدۀ نیل که به مدت یکماه غذایی مصرف نکرده بود، این حادثه برایش اتفاق افتاد و دست وی از ناحیۀ ساعد چپ قطع گردید. دکتر چانک دست خود را وارد دهان تمساع نموده بود که تمساع با یک حرکت دست او را از ساعد چپ قطع نمود .

چانگ به بیمارستان انتقال داده شد و نگهبانان با شلیک دو گلوگله توانستند بازوی قطع شده را از دهان تمساع خارج نمایند  . هر چند گلوله ها موفق به نفوذ به عمق بدن تمساح  و مرگ او نگردیدند اما به اندازه کافی دردناک بودند که تمساع مجبور به رها سازی بازوی قطع شده بشود .

پزشکان ۵ ساعت بعد از قطع شدن بازو طی یک عمل جراحی طولانی  موفق شدند بازوی قطع شده چانگ را به بدن او پیوند بزنند  . اکنون گرچه بازوی پیوندی عملکرد یک بازوی سالم را برای دکتر چانگ ندارد اما مطمئنا بهتر از خورده شدن آن توسط تمساع نیل می باشد .

واقعیت جالب :

کروکودیل نیل بزرگترین گونه تمساح آفریقایی است. این تمساع  می تواند ۱۶ فوت (۵ متر) طول داشته باشد  و برآورد می شود احتمالا در سال موجب مرگ  ۲۰۰ نفر انسان می گردد  .ارسال توسط مصطفی عباسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
لینک دوستان

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دهلران می باشد.