تبلیغات
مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دهلران - خاموشی آژیرهای جاده ای!!
مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دهلران
هر فوریت یک زندگی...
"و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا":هر کس نفسی را حیات بخشد(از مرگ نجات دهد)مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است."قران کریم سوره مائده آیه 32"

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 6 مرداد 1394

تعطیلی برخی از مراکز فوریت پزشکی شهرستان دهلران باعث تهدید جان مسافران جاده ای این شهرستان می شود.


                                                                                                                                                                               لینک اصلی خبر

                                                                               خاموشی آژیرهای جاده ای

 
به گزارش سایت خبری نسیم دهلران، فوریت‌های پزشکی یا همان اورژانس، سال‌ها پیش و برحسب ضرورت در کشور ایران راه‌اندازی شد.
 
این نیاز ازآن‌رو برآورده شد که اغلب کسانی که به علت حمله قلبی، مسمومیت‌ها، سوانح رانندگی و... نیاز به مراقبت‌های پزشکی و درمان فوری داشتند، درراه رسیدن به بیمارستان به علت از دست رفتن فرصت و نبود امکانات اولیه پزشکی جان می‌باختند.
 
در هنگام حادثه ناگهانی از قبیل تصادفات رانندگی و...، مأموران فوریت‌های پزشکی باید بدون از دست دادن فرصت در محل حادثه حاضر باشند و با انجام کمک‌های اولیه بیمار را به اولین مرکز درمانی برسانند.
 
جاده‌های بین‌شهری شهرستان دهلران همواره شاهد تصادفات زیادی هستند. تصادفاتی که از مرکز شهر فاصله زیادی دارند و نرسیدن امکانات تهدیدی برای جان آن مسافران است.
امکانات فوریت‌های پزشکی با توجه به حساسیت آن باید همیشه به‌روز و وسیله نقلیه آن باید از سن کمی برخوردار باشد که متأسفانه در دهلران این‌چنین نیست...
کمبودهای امکانات فوریت پزشکی دهلران همواره با کادر مجربی که دارد تا حدودی پوشیده شده و می‌توان گفت عملکرد قابل‌توجهی داشته است...
اما این روزها نوع کمبودها به حاد خود رسیده است به‌گونه‌ای که به تعطیلی برخی از پایگاه‌های جاده‌ای فوریت‌های پزشکی در شهرستان دهلران شده است.

به طوری که بر اساس شنیده‌ها، هفته گذشته پایگاه‌های فوریت پزشکی واقع در روستای کاور و بیشه دراز بدون آمبولانس بوده است...
پایگاه کاور تعطیل و پرسنل پایگاه بیشه دراز نیز در کنار پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر شیفت کاری خود را سپری می کردند...
و از دشت عباس نیز خبرهایی به گوش می رسد که گویا مدتی است آمبولانس تنها مرکز فوریت پزشکی این منطقه دچار نقص فنی شده است.
مردم دهلران همواره بر مشکلات و کمبودها نگاه صبورانه ای داشته‌اند ولی برخی کمبودها باجان آدم ها بازی می‌کند و مسئولین نباید نسبت به آن‌ها کم‌توجه‌ی کنند.
گرچه فوریت‌های پزشکی بین جاده‌ای دارای مأموریت های پزشکی جاده ای هستند اما نعمتی بزرگ برای روستاهای هم‌جوار محسوب می‌شدند و همواره جان خیلی از این روستاییان را نیز نجات داده‌اند.
اینکه چند روز از تعطیلی این‌چنین پایگاه‌های مهمی بگذرد و بیمارستان، مسئولان شهرستان و از همه مهم‌تر دانشگاه علوم پزشکی ایلام به‌راحتی در خواب فروروند کمی جای تأمل دارد.
دکتر شهریار رسولی- رییس بیمارستان شهدا شهرستان دهلران- در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این خصوص اظهار کرد: شهرستان دهلران دارای ۷فوریت پزشکی است.
وی افزود: این فوریت‌ها در مرکز شهر دهلران، دهستان دشت عباس، بخش موسیان، روستای بیشه دراز، روستای کاور، بخش زرین‌آباد و بخش میمه مستقر می‌باشند.
رییس بیمارستان شهدا شهرستان دهلران گفت: فوریت پزشکی شهرستان دهلران دارای ۸ آمبولانس است که یکی به‌عنوان پشتیبان در مواقع اضطراری جایگزین می‌شود.
وی بیان نمود: مرکز فوریت پزشکی بیشه دراز فعال و با همکاری جمعیت هلال‌احمر دهلران، در مواقع اضطراری از آمبولانس پایگاه امداد و نجات واقع در روستای بیشه دراز استفاده می‌کنند.
دکتر رسولی با تأیید تعطیلی برخی از فوریت‌های پزشکی، عنوان نمود: روستای کاور فقط چند روز بود که آمبولانس آن خراب شد و ما نامه‌نگاری‌های آن را انجام دادیم.
وی ادامه داد: یک گروه سرویس از خوزستان برای سرویس به شهرستان آمد و در حال حاضر آمبولانس در کاور مستقر می باشد.
رییس بیمارستان شهدا شهرستان دهلران به وضعیت آمبولانس‌های مرکز فوریت پزشکی شهرستان دهلران اشاره نمود و اظهار کرد: متأسفانه آمبولانس‌های این مرکز عمر مفید خود را انجام داده‌اند و باید جایگزین شوند.
وی به چشم‌انتظاری کمک به بیمارستان شهدای دهلران از سوی دولت، اشاره نمود و تصریح کرد: با نماینده مجلس شورای اسلامی و فرماندار دهلران هم شفاهی و هم کتبی اطلاع‌رسانی شده است که آمبولانس‌ها باید به حد استاندارد برسند و هنوز منتظر پاسخ این نیاز هستیم.
دکتر رسولی اظهار کرد: تا به روز شدن امکانات، ما ناچار به مدیریت امکانات موجود هستیم.
باید یادآور شده که حادثه هیچ گاه خبر نمی دهد و تعلل حتی یک ساعتی در این خصوص ممکن است جان مسافری را به خطر اندازد.
آنچه در پایگاه تحلیلی- خبری نسیم دهلران در خصوص بحث درمان در شهرستان دهلران، تاکنون مطرح‌شده است. عدم رضایت مردم از وضعیت کنونی می‌باشد.
در نظرات مردم که در این پایگاه منتشرشده است یا از کمبود امکانات و یا از عدم مدیریت صحیح سخن به میان آمده که این پایگاه در خصوص مطلب بالا نیز قضاوت را به مردم واگذار می کند.
هرچند در این مصاحبه از کم‌کاری یا شاید هم از بی‌توجهی دیگر مسئولان استان و شهرستان نیز سخن به میان آمده است که بنا بر رسالت این پایگاه، در این خصوص نیز قضاوتی نمی‌کنیم...
زحمت های پرسنل فوریت های پزشکی قابل تقدیر است ولی در فوریت ها، امکانات و واکنش سریع حرف اول را می زند که این دو وابسته به هم هستند و اگر یکی از آن ها نباشد کار حسابی می لنگد.

لینک اصلی خبر


ارسال توسط مصطفی عباسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
لینک دوستان

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دهلران می باشد.